Дубровицький професійний ліцей

РЕГІОН Дубровицький район

АДРЕСА м. Дубровиця, вул. Шкiльна, 19

ТЕЛЕФОН (03658) 2-00-78; факс (03658) 2-00-94

EMAIL dptnzdpl_6@ukr.net

ВЕБ http://www.dptnzdpl6.ucoz.ua

ГАЛУЗІ Будівництво

КІЛЬКІСТЬ УЧНІВ ( 225)

  

ОБСЯГИ НАБОРУ (регіональне замовлення):

   - Столяр будівельний, тесляр (30);

   - Муляр, пічник, штукатур (30);

   - Опоряджувальник будівельний (30);

   - Електрозварник ручного зварювання, муляр (30);

   - Монтажник гіпсокартонних конструкцій (30).

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД:

   Згідно наказу начальника Львівського міжобласного управління профтехосвіти №349 від 21 вересня 1965 року на базі восьмирічної школи було відкрито Дубровицьке ПТУ-53. Наказом №4 від 14.01.1966 року по Львівському міжобласному управлінню профтехосвіти затверджено 5 груп для навчання. Перші 120 учнів приступили до навчання за спеціальностями: столяр будівельний, штукатур муляр. Це був перший в області навчальний заклад, який активно залучав молодь поліських районів для виробничої діяльності. З вересня 1968 року училище стало називатися МПТУ-21, а з 1970р. - СПТУ-6. Навчалися у ньому не лише діти з Дубровицького району, а із Сарненського, Зарічнянського, Володимирецького та Білорусії. У 1968р. за наказом №163 від 11.06.1968р. 109 учнів Дубровицького ПТУ направили на роботу в трест «Генічевськсільбуд» Каховської будівельної системи. Учні проходили виробничу практику у Запоріжжі, Москві (завод ім.Ліхачова), виконували опоряджувальні роботи в олімпійських містечках Москви і Києва.
У 1982 році в Дубровицькому ПТУ-6 почали готувати спеціалістів для легкої промисловості (прядильниці, рівничниці). За роки існування в училищі підготовлено понад 7 тисяч спеціалістів для народного господарства. Згідно наказу №269 від 29.04.2005року Дубровицьке ПТУ-6 перейменовано з 8.07.2005 року на ДПТНЗ "Дубровицький професійний ліцей". 21 вересня 2005 року ліцей відсвяткував 40 років з дня заснування навчального закладу.

   На сьогоднішній день ліцей ліцензовано за такими професіям: столяр будівельний, тесляр; муляр, пічник, штукатур; електрозварювальник ручного зварювання, муляр; опоряджувальник будівельний, монтажник гіпсокартонних конструкцій.

 

УМОВИ ВСТУПУ:

   Зарахування проводиться за конкурсом атестатів та результатами співбесіди. Зараховані на навчання забезпечуютьсятриразовим безкоштовним харчуванням, підручниками, при необхідності гуртожитком.

   Всі учні отримують стипендію.

   Термін навчання зараховується в трудовий стаж.

   При ліцеї працюють: Гуртки художньої самодіяльності, учнівське самоврядування, спортивні секції. Працює бібліотека з вільним доступом до інтернету, медичний пункт, спортивний, актовий, боксерський та тренажерний зал, тенісний клуб.

   Початок навчання 1 вересня.

   На 2016-2017 навчальний рік, згідно державного замовлення професійний ліцей здійснює набір за слідуючими спеціальностями:

1. На основі базової загальної середньої освіти (9 класів):

   - Столяр будівельний, тесляр (юнаки) - 30 чол.

   - Муляр, пічник, штукатур (юнаки, дівчата) - 30 чол.

   - Опоряджувальник будівельний (юнаки, дівчата) - 30 чол.

   Термін навчання 3 роки. Форма навчання денна. Учні отримують професію і повну загальну середню освіту. 

2. На основі повної загальної середньої освіти (11 класів) та юнаки, звільнені з лав Збройних сил України:

   Термін навчання 1,5 роки.

   - Електрозварник ручного зварювання, муляр (юнаки) - 30 чол.

   Термін навчання 1 рік.

   - Монтажник гіпсокартонних конструкцій (дівчата, юнаки)

   Форма навчання денна. 

 

   Для вступу в ліцей необхідно подати такі документи:

   - Медична довідка за формою, установленою чинним законодавством;

   - Документ про освіту (оригінал);

   - 6 фотокарток 3х4 см.

   - Документ, що посвідчує особу та громадянство(паспорт або свідоцтво про народження);

   - Копії документів, що додають прав на пільги до вступу в навчальний заклад (за наявності).

 

   Строк проведення прийому документів на навчання з 1 червня по 25 серпня.

   Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів, що відносяться до категорії дітей-сиріт та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС надаються пільгові умови при прийомі на навчання за умови наявності відповідних документів, наявності заключення медичного закладу про можливість опанування відповідної професії.

  

УМОВИ НАВЧАННЯ:

   В ліцеї затверджений розпорядок роботи, який відповідає планам роботи та розкладу занять. Розклад занять складається вчасно у відповідності з існуючими нормами тижневого навантаження - не більше 36 академічних годин.

   Ліцей розташований на території зони посиленого радіоактивного контролю - категорія 3, встановлена тривалість уроків теоретичного навчання 45 хвилин з перервами між ними не менше 10 хвилин. Тривалість уроків виробничого навчання в навчально-виробничих майстернях, цехах, на полігоні - 6 годин на день з 10 хвилинними перервами через кожні 45 хвилин. Тривалість перерви на обід становить, 45 хвилин. Облік проведення замін ведеться в журналі обліку з прошнурованими і пронумерованими сторінками.

   Рівень організації теоретичного та виробничого навчання відповідає діючим нормативним вимогам. Теоретичне навчання проводиться в навчальних кабінетах у відповідності до предмета. Виробниче навчання здійснюється у майстернях, лабораторіях, полігонах. Підготовка кваліфікованих робітників у ліцеї здійснюється у відповідності до робочих навчальних планів, які відповідають Типовій базисній структурі, враховуються вимоги кваліфікаційних характеристик професій які розроблені на основі існуючих типових навчальних планів і програм. Робочі навчальні плани і програми погоджені з навчально-методичним центром профтехосвіти і затверджені управлінням освіти і науки Рівненської облдержадміністрації; при розробці робочих навчальних планів і програм були використані кваліфікаційні характеристики для професій будівельного напрямку. В робочі навчальні плани і програми вносяться зміни з урахуванням регіонального компоненту, що стались у відповідній галузі виробництва чи сфері послуг. В ліцеї дотримуються вимог щодо освітнього рівня вступника до професійно-технічного навчального закладу, термінів навчання, обмеження за статтю, за віком. Робочі навчальні плани і програми розроблені у відповідності з державними стандартами, на основі типових навчальних планів і програм, затверджених МОН. В ліцеї відповідно до вимог Міністерства освіти і науки України постійно оновлюється зміст професійно-технічної освіти відповідно до змін у науці, техніці, технологіях виробництва чи сфери послуг.

   Навчальний комплекс ліцею складається з навчально-лабораторного комплексу з навчальними кабінетами, лабораторіями та побутовими приміщеннями загальною площею 8594 кв.м., навчального полігону площею 350 кв. м. , виробничих майстерень площею 670 кв. м., спортивного майданчика з необхідним обладнанням площею 724 кв. м., гуртожитку на 360 місць, їдальні -120 посадочних місць. Для проведення занять загальноосвітньої підготовки функціонує 17 кабінетів. Середній рівень оснащення яких 74,9%, середня площа на 1 учня в цих кабінетах становить 2,4 кв. м. , що відповідає нормі. Для проведення занять загально-технічних і спеціальних дисциплін функціонує шість кабінетів, середній рівень оснащення яких 81%, середня площа на 1 учня в цих кабінетах становить 2,4 кв. м. Середня площа на 1 учня в майстернях та лабораторіях становить 6,1 кв. м. В цілому з усіх професій матеріально-технічна база забезпечує виконання навчальних планів і програм, відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

 

ДОЗВІЛЛЯ:

   При ліцеї працюють 2 гуртки художньої самодіяльності та 3 спортивні секції - баскетболу, волейболу та футболу.

   До послуг учнів у приміщенні гуртожитку наявна бібіліотека з доступом до мережі інтернет.

   Поруч з гуртожитком і навчальним корпусом - спортмайданчик.