Вище професійне училище № 1 м. Рівне

РЕГІОН м. Рівне

АДРЕСА м. Рiвнe, вул.С.Бандери, 69

ТЕЛЕФОН +380362230245; факс +380362233462

EMAIL vpu1rivne@ukr.net

ВЕБ http://vpu1.inf.ua

ГАЛУЗІ Будівництво, комп’ютерні науки.

КІЛЬКІСТЬ СТУДЕНТІВ, УЧНІВ (820)

 

ОБСЯГИ НАБОРУ (ДЕРЖАВНЕ ЗАМОВЛЕННЯ):

Оператор електронно-обчислювальних та обчислювальних машин

Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних

28

Опоряджувальник будівельний

120

Муляр

Пічник

Штукатур

28

Монтажник будівельний

27

Монтажник гіпсокартонних конструкцій

Маляр

30

Монтажник систем утеплення

Штукатур

27

Деревообробник будівельний

28

Молодший спеціаліст. Будівництво та цивільна інженерія

60

Столяр

Верстатник деревообробних верстатів

30

Бруківник

Муляр

27

Монтажник гіпсокартонних конструкцій

Монтажник систем утеплення будівель

27

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД:

 Одне із найстаріших профтехучилищ у Західному регіоні України започаткувало свою історію в Острозі у  1944 році, через півроку після визволення нашого краю від фашистських загарбників, тут відкрилося ремісниче училище № 2 з підготовки кадрів для  відбудови житлових будівель і підприємств області. Перший набір складав всього 38 учнів. У квітні 1949 року училище переведено до Рівного (двоповерхове приміщення на вул. Вокзальна, 3 - теперішня вул. Кіквідзе), де були створені  значно кращі умови для підготовки робітничих кадрів. Перелік професій, які готувало училище розширився до 12-ти - це ковалі, слюсарі, штукатури, столяри-теслярі, муляри-бетонярі, штукатури, муляри-пічники, столяри будівельні, арматурники.

 У 1990 році  училище, в числі перших в Україні, набуло статусу навчального закладу нового типу – вищого професійного училища. З того ж року розпочато підготовку молодших спеціалістів зі спеціальності «Будівництво та експлуатація будівель і споруд» із присвоєнням кваліфікації техніка-будівельника.

 У ході реалізації проекту «Впровадження та розвиток нових будівельних професій» в 2005-2014 роках було впроваджено вісім інтегрованих професій.  У 2013 році проліцензовано нову спеціальність із підготовки молодших спеціалістів – «Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн», кваліфікація технік-дизайнер (будівництво).

 У 2006 році, згідно з угодою про соціальне партнерство між ВПУ № 1 та фірмою «Кнауф», на базі училища відкрито навчально-практичний будівельний центр за матеріалами і технологіями фірми «Кнауф» і, вперше в Україні, розпочато підготовку кваліфікованих робітників за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій». Творчою групою педагогів училища були розроблені кваліфікаційна характеристика і Державний стандарт професійно-технічно освіти з цієї професії.

 У даний час училище бере участь в реалізації українсько-німецько-датського проекту «Twinning»: «Підтримка стратегії впровадження національної рамки кваліфікацій».

 В училищі сформувався стабільний і високопрофесійний педагогічний колектив. Навчально-виховний процес забезпечують 84 педагогічні працівники, в тому числі 37 майстрів виробничого навчання, 34 викладачі, 6 вихователів. Більшість викладачів і майстрів виробничого навчання має значний педагогічний стаж і високу кваліфікацію.

 За самовіддану працю два працівники удостоєні  звання «Заслужений працівник освіти України», два педагоги - звання «Заслужений вчитель України», 20 - нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України», п’ять освітян - нагрудним знаком «Антон Макаренко».

 Колектив ВПУ № 1 м. Рівне пишається тим, що за 70 років функціонування училища підготовлено понад 22 тисячі кваліфікованих робітників та майже 400 молодших спеціалістів. 11 учнів училища стали переможцями Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів ПТНЗ і були удостоєні стипендії Президента України.

 

УМОВИ ВСТУПУ:

 Вище професійне училище №1 м. Рівне проводить набір учнів на основі базової загальної середньої освіти  (термін навчання 3 роки) та на основі повної загальної середньої освіти (термін навчання 2 роки). Випускники будівельних груп можуть продовжувати навчання на 4 та 5 курсах та отримати диплом молодшого спеціаліста. Зарахування здійснюється за результатами співбесіди.

 

 УМОВИ НАВЧАННЯ:

 Відповідність сучасним вимогам, конкурентноздатність майбутніх фахівців на сучасному ринку праці - ось основні критерії щоденної клопіткої праці педагогічного колективу. І колектив наполегливо працює над тим, щоб кожен випускник училища мав високий рівень освіти, досконало володів сучасними технологіями, науково-технічними й економічними основами виробництва, мав високий інтелектуальний, духовний та фізичний розвиток, творчо підходив до своєї майбутньої роботи. В училищі створені для цього всі належні умови.

 Для забезпечення навчально-виховного процесу обладнано 24 навчальні кабінети, з них: 12 - для загальноосвітньої підготовки, 3 - для загальнопрофесійної підготовки, 9 - для професійно-теоретичної підготовки, 3 комп'ютерні кабінети, 2 лабораторії; 14 навчально-виробничих майстерень, 2 полігони, актова зала, 2 спортивні зали, зимовий сад, бібліотека, гуртожиток на 400 місць. В навчальному процесі ефективно використовуються 82 сучасні комп’ютери, функціонує сайт училища.

 

 ДОЗВІЛЛЯ:

 В училищі плідно й активно функціонують гуртки художньої самодіяльності, спортивні та військово-прикладні гуртки і секції. Вироби гуртків художньої та технічної творчості щорічно демонструються на міській виставці в парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка. Функціонує в училищі соціально-педагогічна та психологічна служба.