Ковельський професійний ліцей

РЕГІОН Волинська область

АДРЕСА м. Ковель, вул. Варшавська, 10

ТЕЛЕФОН (03352) 5-50-39, 5-43-77

EMAIL kpl7@i.ua

ВЕБ WWW.KPL.VOLУN.UA

ГАЛУЗІ

   - загальні професії електротехнічного виробництва;

   - загальні професії для всіх галузей економіки;

   - швейне виробництво;

   - виробник художніх та ювелірних виробів;

   - автомобільний транспорт;

   - сфера послуг;

   - будівельні, монтажні, ремонтно-будівельні роботи.

КІЛЬКІСТЬ УЧНІВ  Середньорічний контингент учнів – 410 осіб

ОБСЯГИ НАБОРУ Регіональне замовлення на 2016 – 2017 н.р. – 170 ос.

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД:

У 1967 році відкрив свої двері для перших учнів навчальний заклад, побудований на околиці міста Ковеля, який повинен був забезпечити робітничими кадрами майбутній промисловий гігант - завод "Ковельсільмаш". Потрібно було готувати висококваліфікованих робітників таких професій: токар, фрезерувальник, слюсар-ремонтник. Цей заклад називався Ковельське міське професійно-технічне училище №57.

Перший директор (Мисик Олег Павлович), перші майстри, перші викладачі спецдисциплін - всі вони ввійшли в історію нашого сьогоднішнього ліцею. Важливим для училища був 1969 рік - відбувся перший випуск робітників для заводу "Ковельсільмаш". В цьому році в цехи молодого підприємства прийшли 280 юнаків та дівчат. За неповних 40 років свого існування училище випустило понад 12 тисяч кваліфікованих спеціалістів, які і понині трудяться в різних куточках нашої України та за її межами.

З 1974 року розпочинається нова сторінка училища. Якщо раніше учні здобували лише професійну підготовку, то з цього року започаткувалась середня освіта і ПТУ стає середнім професійно-технічним училищем.

Бажаючих навчатись у профтехучилищі було стільки, що працювали в дві зміни і мали контингент понад тисячу учнів.

З 1994 року училище, враховуючи потреби на ринку праці, відкриває професії народних промислів: вишивальниці; гончарі; живописці; виготовлювачі художніх виробів з лози. Ці професії завоювали велику популярність, вироби наших учнів брали участь в усіх обласних і республіканських виставках художньо-прикладного мистецтва і поверталися з нагородами.

Важливою сторінкою в житті училища став 2002 рік, в якому професійно-технічне училище №7 змінило свою назву на Ковельський професійний ліцей.

Ліцей по праву пишається своїми випускниками, передовиками та новаторами виробництва, які створювали славу заводу "Ковельсільмаш"; самі стали майстрами та викладачами навчального закладу; продовжили освіту і стали успішними менеджерами та підприємцями.

Фактично з дня створення училище крокувало під мажорні звуки свого духового оркестру, незмінним керівником якого є Гайдамашук Ф.Д. Цей оркестр, який двічі був лауреатом всеукраїнських конкурсів духової музики (1987 р., 1990 р.) та має почесне звання самодіяльного народного колективу, і сьогодні зібрав біля себе захоплених музикою учнів. Без них не проходить жодне свято в ліцеї.

Не менш цікавим і популярним є в ліцеї гурток технічної творчості (керівник - Дзивульський І.В.), який майже кожен рік виборює призові місця на всеукраїнських конкурсах.

Не відстає в цьому плані і спортивно-масова робота. Спортсмени ліцею виборюють призові місця з усіх видів спорту. В стінах ліцею навчались кращі спортсмени України: Цехош О., Гурська Л., Камерилов Д., Рихтюк П., Грицюк В.

Силами учнівського та педагогічного колективу створені в навчальному закладі музеї: етнографії і побуту, історії ліцею, бойової слави. В музеї історії ліцею зібрані фотоархів та матеріали, які розкривають всі сторінки життя ліцею.

Нині Ковельський професійний ліцей налічує понад 400 учнів, які здобувають такі професії: токар; фрезерувальник, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, перукар-манікюрниця, виробник художніх виробів з лози, кравець; вишивальниця, газозварник, монтажник санітарно-технічних систем; слюсар з ремонту автомобілів.

Допомагають оволодіти цими професіями висококваліфіковані педагоги, які вміло поєднують навчання з вихованням, прищеплюють любов до професії, прагнення зміцнити нашу державу своєю продуктивною працею. З них 12 - з вищими категоріями, 3 - звання "Старший викладач", 2 - "Викладач-методист", 4 - звання "Майстер ІІ категорії", 6 - "Відмінник освіти України", 1 - "Заслужений працівник освіти".

Директор ліцею - Антонюк Сергій Миколайович.

В ліцеї діє два навчальні корпуси. В них - 19 кабінетів, 12 майстерень, 2 комп'ютерні класи, бібліотека, актова зала, їдальня, гуртожиток. Тут є робочі місця викладача, роздаткові дидактичні матеріали, підручники, таблиці, моделі, макети, які вивчають учні.

Одним із важливих завдань в роботі колективу ліцею є створення матеріально-технічної бази для всіх професій, використання інноваційних технологій, матеріалів у навчально-виробничому процесі, підготовки висококваліфікованих, конкурентноспроможних робітників, здатних забезпечити собі майбутнє.

 

УМОВИ ВСТУПУ:

Для вступу до нашого навчального закладу потрібно подати такі документи:

   - заяву на ім’я директора;

   - довідку про склад сім’ї;

   - документ про освіту;

   - медичну довідку за формою 086-У (з обов'язковим зазначенням придатності до навчання за обраною професією та індексу Руф'є) + копію щеплень;

   - 6 фотокарток (3х4 см);

   - ксерокопії паспорта (або свідоцтва про народження) в 2-екз.

   - документ про відношення до військової повинності;

   - ксерокопію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду (2 екз.);

   - документ про пільги (якщо є).

 Зверніть увагу:

зарахування на навчання проводиться без вступних випробувань та без наявності сертифікату про ЗНО, до уваги приймається середній бал свідоцтва про освіту, результати співбесіди щодо обраної професії;

після успішного закінчення ліцею випускникам видаються документи встановленого державного зразка про отримання професійної та повної загальної середньої освіти;

учні ліцею отримують стипендію та забезпечуються харчуванням;

іногороднім надається гуртожиток.

На 2016 – 2017 навчальний рік здійснюється прийом абітурієнтів:

на базі 9 класів з отриманням повної загальної середньої освіти:

Токар; слюсар з ремонту автомобілів

Виробник художніх виробів з лози; квіткар

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

Слюсар з ремонту автомобілів; електрозварник ручного зварювання

Кравець; вишивальник

на базі 11 класів:

Електрогазозварник

 

ДОЗВІЛЛЯ:

На базі центру естетичного виховання Ковельського професійного ліцею працюють гуртки художньої самодіяльності: вокальний, драматичний, гри на гітарі, танцювальний. Всі вони створені з метою організації дозвілля у вільний від навчання час, створення умов для розвитку творчих здібностей учнів, формування їх естетичного смаку, прищеплення учням любові до мистецтва, до прекрасного.

З метою поглибленого відпрацювання професійних навичок і вмінь, а також проведення вільного часу учнів з користю для себе в ліцеї в позаурочний час плідно працюють й гуртки технічної творчості.

Щоб учні змогли самореалізуватися в повній мірі, в ліцеї створено клуби за інтересами: “Діалог”, “Феміда”, “Ти + Я”, “Молодий воїн”, “Природа”, “Подружка”, “Книголюб” та інші.