Любомльський професійний ліцей

РЕГІОН: Волинська область

АДРЕСА: 44300 вул. Брестська, 11, м. Любомль

ТЕЛЕФОН: 2-45-04, 0673347082

E-MАIL: luboml_litsey1@ukr.net

ВЕБ: http:www.luboml_litsey.volyn.ua 

ГАЛУЗІ: будівництво, громадське харчування, деревообробка, швейне виробництво

КІЛЬКІСТЬ СТУДЕНТІВ, УЧНІВ: 319 осіб

ОБСЯГИ НАБОРУ (ДЕРЖАВНЕ/РЕГІОНАЛЬНЕ ЗАМОВЛЕННЯ):

на базі 9 класів: 80 осіб

на  базі 11 класів: 50 осіб

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД:   

В одному з найчарівніших куточків Волині знаходиться древнє місто Любомль. В центрі міста по вулиці Брестській красується велична споруда Любомльського професійного ліцею, який має цікаву історію. 4 листопада 1967 року наказом начальника Львівського міжобласного управління профтехосвіти в м. Любомль, Волинської області, на базі приміщення середньої школи №2 було відкрито ПТУ №63. Директором ПТУ призначено колишнього фронтовика, людину з великим життєвим досвідом Дусика Івана Єфремовича. Перший адміністративний корпус знаходився в пересувному будівельному вагончику, а навчальний корпус розміщувався в одноповерховому дерев’яному приміщенні, яке було побудоване в 1945 році. Гуртожиток, спортзал та їдальня училища знаходились у двохповерховому приміщенні, яке було збудоване на початку ХVІІ ст. графом Браницьким (пам’ятка архітектури). На той час училище набирало учнів за професією муляр – терміном навчання 1 рік (всього 60 осіб). Вже в першому кварталі 1968 року прийняли на навчання 3 групи малярів-штукатурів. Згодом училище почало набирати учнів за такими професіями: фрезерувальник, слюсар-сантехнік, елекрогазозварник, радіомонтажник. В січні 1970 року у зв’язку з реорганізацією Волинського обласного управління профтехосвіти Любомльське училище отримало порядковий номер 8, а в кінці червня 1970 року ПТУ №8 очолив новий директор Глущук Василь Андрійович, який займав цю посаду 15 років. Майже з перших днів в училищі працювали Богачевський А.М., Ришелюк А.П., Глущук О.П., Постіл А.Г., Комісарук А.М. Саме вони були серед тих, хто вчив перших учнів, обладнував перші кабінети, це – першопрохідники на ниві профтехосвіти. Всі вони були мудрими мандрівниками та проповідниками і на життєвих дорогах залишали сліди. А цими слідами є їхні учні. Зокрема, юність Борсук П.В. пройшла серед учнів Любомльського ПТУ №8. Поліна Василівна навчалась з 1970 по 1972 р. за професією маляр-штукатур. Пізніше вона закінчила будівельний технікум. Довгий час працювала майстром виробничого навчання, старшим майстром.

   В 1983 році було побудовано нове приміщення гуртожитку, яке розраховане на 360 місць. З 1985 року по 1991 рік директором училища була Лазарук Валентина Самуїлівна. Завдяки її старанню і наполегливісті було побудовано новий навчальний комплекс училища. Випускники училища виконували свій інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан. Є серед них і ті, хто удостоєний урядових нагород. Це Соловко Микола (посмертно), Носуліч Володимир, Віннічук Анатолій та інші. З 1991 року по 2003 рік училище очолював Ткачук Богдан Анатолійович. З 1991 року училище почало здійснювати набір учнів за професіями “Кухар”, “Різбяр по дереву”, “Кравець”.

   Новий 1992-1993 навчальний рік розпочався для викладачів і учнів з новосілля, з переходу в новозбудований навчальний комплекс. В нових корпусах появились і нові професії: “Оператор комп’ютерного набору”, “Офіціант, бармен, буфетник”. З 2003 року здійснюється набір учнів за професією “Продавець продовольчих і непродовольчих товарів”, “Столяр будівельний, виробник художніх виробів з дерева”. У тому ж 2003 році директором училища призначений Дутко Володимир Миколайович.

   Професійно-технічне училище №8 м. Любомля реорганізоване з 02.01.2004 р. у Любомльський професійний ліцей. На теперішній час в ліцеї навчається понад 300 учнів. Ліцензовано нові професії: столяр будівельний, верстатник деревообробних верстатів, штукатур; лицювальник-плиточник, оператор (кочегар) котельні.

У 2006 році збудована нова котельня для опалення учнівського гуртожитку.

З 2012 року ліцей тісно співпрацює з колегами з м. Влодави РП та приймає участь у міжнародних змаганнях та конкурсах.

 

УМОВИ ВСТУПУ:

на умовах конкурсного відбору за середнім балом атестата або свідоцтва.

 

ДОЗВІЛЛЯ: у ліцеї працюють:

   - секція ігрових видів спорту

   - секція загальної фізичної підготовки

   - секція футболу

   - гурток художнього слова

   - фольклорний гурток

   - вокальний ансамбль

До послуг учнів актова зала, їдальня, тренажерна зала, спортивна зала, стадіон, бібліотека.

Всі бажаючі забезпечуються гуртожитком.

Для учнів ліцею організовуються поїздки по визначних місцях області і країни.

Учні ліцею приймають участь у різного роду змаганнях, конкурсах, спартакіада (в т.ч. і міжнародних).