Оваднівський професійний ліцей

РЕГІОН Волинська область

АДРЕСА вул. Молодіжна, 43 с. Овадне, Володимир-Волинського району, Волинської області, 44720,

ТЕЛЕФОН (03342) 92-3-31,  факс (03342) 3-49-09

EMAIL opldptnz@ukr.net

ВЕБ www.opldptnz.at.ua

ГАЛУЗІ

   - сільське господарство

   - загальні професії електротехнічного виробництва

   - автомобільний транспорт

   - громадське харчування

 

КІЛЬКІСТЬ УЧНІВ  302 особи

ОБСЯГИ НАБОРУ (ДЕРЖАВНЕ/регіональне ЗАМОВЛЕННЯ): 130 осіб

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД:

Історія Оваднівського  професійного ліцею розпочалася у травні місяці 1940 року, коли в селі Бужани Горохівського  району в колишньому маєтку графині Лідоховської запрацювала школа механізації сільського господарства.Директором її був призначений педагог-інженер Микола Першечкін, заступником – Іван Петрович Різниченко.  Одразу після визволення Волині від німецько-фашистських загарбників ця школа відновила свою роботу у місті Володимирі-Волинському,   з жовтня 1944 року почала готувати кадри механізаторів для зруйнованого війною сільського господарства області. У ній навчалися 30 учнів, які здобували професії водіїв, трактористів, локомобілістів, машиністів складних МК-1100.Термін навчання – три місяці. Уся навчально-технічна база школи складалася із трьох старих тракторів, двох автомашин і однієї молотарки.   

 У  1946 році Володимир-Волинський школі механізації органи державної влади виділили окреме приміщення на 90 навчальних місць. Зросла навчально-матеріальна база: у цей час навчальний заклад має у своєму розпорядженні трактори "Універса л", СХТЗ-НАТУ", "С-60", автомобілі "Шевролет" і "ГАЗ-АА", молотарку "МК-1100". У жовні 1955 року школу перейменовано в училище механізації сільського господарства №8. Збільшується набір учнів, у 1956 році вже навчається 500 осіб, які здобувають спеціальності трактористів, механіків-комбайнерів самохідних комбайнів, льонотеребильників, слюсарів. З квітня 1959 року навчальний заклад продовжує свою роботу у селі Овадне Володимир-Волинського району. Він розміщується на базі колишньої Оваднівської машино-тракторної станції, гуртожиток якої переобладнано під навчальний корпус. Училище стає одним із провідних навчальних закладів Волині, яке готує молодих спеціалістів для сільського господарства, контингент учнів зі 120 юнаків і дівчат зростає до 600. В училищі учні забезпечувалися безкоштовним харчуванням, гуртожитком, спецодягом і стипендією. Оснащувався навчальний заклад новою технікою, на роботу прийшли нові кадри, щоб свої знання передати молодому поколінню. У 1960 році тодішній директор училища Омелян Дрогайцев вирішив побудувати новий навчальний корпус, щоб учні мали змогу здобувати знання у світлих приміщеннях.

У 1967-1972 роках керівником навчального закладу був Вітрук Микола Михайлович.

У 1975 році навчальний заклад очолив В.А.Малецький, заслужений працівник професійно-технічної освіти України. За час його роботи училище перейшло на трирічний термін навчання, була запроваджена загальноосвітня підготовка, учні стали здобувати повну середню освіту. Кількість учнів зросла до 640 осіб. У 1977 році після виходу постанови ЦК і Ради Міністрів України про розвиток професійно-технічної системи постало питання побудови комплексу профтехучилища. У ці та наступні роки побудовано триповерховий навчальний корпус, гуртожиток на 220 місць, двоповерхова котельня (аналогів якої у Володимир-Волинському районі не було), громадсько-побутовий комплекс, 12 – квартирний будинок для викладачів. Змінилася матеріально-технічна база: придбано було 50 тракторів, 11 зернових комбайнів, 10 спецкомбайнів, нові марки автомобілів, Майстерні на цей час були наповнені сільськогосподарським реманентом, автопарк – оснащений повністю.

У серпні місяці 1977 року на базі Оваднівського ССПТУ №1 був проведений VI республіканський конкурс учнів сільських професійно-технічних училищ на кращого механізатора України. У подарунок від держави тоді училище отримало 13 тракторів Т-74, 13 чотирикорпусних плугів ПН-4-35 і 10 трикорпусних – ПН-3-35.

У 70-80-і роки училище неодноразово виборювало перші місця у соціалістичних змаганнях з організації навчально-виробничого процесу та навчально-виховної роботи серед сільських профтехучилищ України, за що було  нагороджено перехідним Червоним прапором.

У 1982 – 1992 роках педагогічний колектив очолював В.М.Маць.

         У 1981 році навчальний заклад реорганізовано в СПТУ – 21, а з 1992 року він діє як ПТУ – 21 села Овадне, Володимир-Волинського району.

З 1992 року директором навчального закладу став В.С.Ролюк, відмінник освіти України. Під його керівництвом було завершено будівництво адміністративно-побутового комплексу, де розмістилася нова їдальня, актова зала на 300 місць, спортивна зала, бібліотека з читальною залою та бухгалтерія. За останні десятиріччя було замінено 7 покрівель на шатрові дахи, побудовано артезіанську свердловину, водонапірну башту, реконструйовано газову котельню (встановлено імпортні енергоощадливі котли), проведено благоустрій території.

Із січня місяця 2004 року навчальний заклад набув статусу професійного ліцею і сьогодні здійснює підготовку кваліфікованих робітників з таких спеціальностей:

   - тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва;

   - слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування;

   - електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

   - водій автотранспортних засобів (категорії В, С); 

   - кухар-кондитер; 

Багато випускників навчального закладу стали відомими в області і Україні спеціалістами, керівниками сільськогосподарських підприємств і навчальних закладів. Серед колишніх учнів – Герой Соціалістичної Праці Сергій Сава, кавалери орденів Леніна і Трудового Червоного Прапора Микола Гайнацький, Роман Рибай, Василь Галащук, Григорій Каліщук, директор Оваднівської загальноосвітньої школи Петро Петрук, директор Старовижівського професійного ліцею Володимир Семенюк, Оваднівський сільський голова Сергій Панасюк.

За  75  років  існування,  ліцей  підготував  близько  25 тис.  кваліфікованих  робітників.

 

УМОВИ ВСТУПУ:

Зарахування в ліцей здійснюється за результатами співбесіди. Для вступу необхідно подати такі документи:

   - Заяву на ім’я директора;

   - документ про освіту в оригіналі;

   - медичну довідку про стан здоров¢я  (форма 086-у);

   - 6 фотокарток (розміром 3´ 4 см);

  - довідку з місця проживання та сімейний склад;

  - ксерокопію ідентифікаційного  коду, паспорта або свідоцтва про народження;

  - документ,  який  засвідчує пільги для абітурієнта.

  Крім того особисто пред’явити паспорт (свідоцтво про народження) і документ про відношення до військової повинності.

 

ДОЗВІЛЛЯ:

В ліцеї протягом навчального року проводиться понад 40 відкритих виховних заходів. Це і заходи до знаменних дат, вечори відпочинку, відкриті виховні години, зустрічі, лекції, конференції, бесіди, тощо.

Також у ліцеї функціонують гуртки художньо – естетичного напряму: драматичний  гурток «Маска», гурток художнього  слова  «Прометей», фольклорний гурток «Оберіг», вокальний гурток ;  психологічного  напрямку «За здоровий  спосіб  життя»; клуби «Меридіан», «Феміда», «Злагода»; літературна вітальня «Веретенце», спортивні секції (футбол, баскетбол, волейбол, настільний  теніс).

Проводяться екскурсії до краєзнавчого музею м. Вол-Волинський та музею-садиби Ігоря Стравінського в м. Устилуг, Зимнівського Святогірського монастиря та ін..

Щорічно проводяться  екологічні акції у рамках тижня довкілля «Зробимо Волинь  чистою», «Квітни, ліцейна клумбо!», виставки композицій  з природних  матеріалів «Барви осені», проведено  фестиваль  учнівської  творчості  до  Дня  Землі та  ін.  

       На засіданнях клубу «Злагода» розглядалися питання розвитку екологічної діяльності, правової культури, історії рідного краю. Вихованці залучалися до вивчення світової культури, науки, мистецтва, музики, архітектури національних традицій та звичаїв.

Робота клубу «Меридіан» спрямовувалася на всебічний розвиток особистості вихованця: традиційно проводилися свята «День іменинника», «Новий рік», «8 Березня», «Великдень». Відбувалися зустрічі з цікавими людьми: письменниками та  поетами  нашого  краю. Здійснювалися театральні постанови: українське  весілля, тощо. Проводилися розважально-естетичні заходи (відвідування концертів ведучих Волинського  академічного  хору, перегляд театральних вистав, кінофільмів, екскурсії).

          Традиційним став тиждень здоров'я, що проводиться за участю дітей та їх батьків. Учні щороку беруть участь у   обласних змаганнях та  спартакіадах із шахів, настільного тенісу, легкої атлетики та ін.