Волинський технiкум НУХТ

 

РЕГІОН Волинська область

АДРЕСА43016, Україна, м. Луцьк, вул. Кафедральна, 6

ТЕЛЕФОН (0332) 72-12-17

EMAIL vocnuft@gmail.com

ВЕБ http://vocnuft.volyn.ua

ГАЛУЗІ Управління та адміністрування, інформаційні технології, виробництво та технології, сфера обслуговування

КІЛЬКІСТЬ СТУДЕНТІВ, УЧНІВ: 1500 осіб

ОБСЯГИ НАБОРУ (РЕГІОНАЛЬНЕ ЗАМОВЛЕННЯ): 250 осіб

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД:

Волинський коледж Національного університету харчових технологій – єдиний в області вищий навчальний заклад, який здійснює підготовку фахівців за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями: кваліфікований робітник та молодший спеціаліст - з 10 професій та 9 спеціальностей для сфери обслуговування, харчової, легкої та інших галузей народного господарства.

Навчальний заклад активно співпрацює з державною службою зайнятості щодо підготовки та перепідготовки дорослого безробітного населення. Щороку навчання проходить близько 350 осіб.

Головний корпус Волинського коледжу НУХТ розміщений у приміщенні колишнього Луцького колегіуму (заснованого в 1608 році), який був найвідомішим навчальним закладом міста. Колегіум славився багатою бібліотекою старовинних книг, театральними виставами, які часто влаштовували як студенти своїми силами, так і заїжджі артисти. Щодо програми навчання, то багато істориків вважають Луцький колегіум одним із перших вищих навчальних закладів Польщі, у якому здобули освіту чимало наших відомих пращурів. У колегіумі викладались латинська, грецька, польська і церковнослов’янська мови, риторика, поетика, філософія, історія, географія, природничі науки. Значна увага приділялася музиці, хоровому співу, розвитку салонних манер, різних зовнішніх ознак освіченості, вмінню виголошувати промови. У Луцьку навчалась навіть молодь зі Львова, Острога і Києва, бо тут викладали краще і безкоштовно. У колегіумі працювали відомі діячі: Бартоломій Навроцький – письменник, теоретик мови, Андреас Гашель – видатний проповідник, вчитель Богдана Хмельницького і посередник в польсько-козацьких переговорах, Адам Станіслав Нарушевич – польський поет та історик.

Сучасна історія навчального закладу бере початок з 1965 року. За цей період підготовлено близько 20 тисяч кваліфікованих кадрів для народного господарства України.

З метою удосконалення системи ступеневої освіти в 2006 році утворено Волинський технікум Національного університету харчових технологій, який є відокремленим структурним підрозділом Національного університету харчових технологій.

У листопаді 2015 року рішенням Вченої ради Національного університету харчових технологій Волинському технікуму НУХТ надано статус коледжу. Відповідно до наказу ректора Національного університету харчових технологій від 06 листопада 2015 року №176 «Про перейменування відокремлених структурних підрозділів» навчальний заклад іменується Волинським коледжем Національного університету харчових технологій.

Сьогодні коледж відроджує кращі традиції Луцького колегіуму. Як і 400 років тому тут готують висококваліфікованих фахівців, затребуваних на ринку праці. Навчання у Волинському коледжі НУХТ здійснюється за новітніми технологіями. Основу освітньої програми підготовки молодших спеціалістів складають дисципліни гуманітарного, природничо-математичного, професійного циклів та практичної підготовки. Поряд із нормативними дисциплінами студенти вивчають і вибіркові, які забезпечують гнучкість та поглиблену професійну підготовку фахівців. Як факультативні заняття у коледжі викладаються хореографія, риторика, польська мова.

Для забезпечення навчального процесу в коледжі функціонує 39 сучасно обладнаних навчальних кабінетів, 15 лабораторій, 6 виробничих майстерень, спортивна та актова зали, навчальні: бар, кафе, хостел, банк; навчально-тренувальна фірма «Волинь», навчально-туристична фірма, музей, медичний пункт, їдальня, студентський гуртожиток. У коледжі функціонує локальна та глобальна мережа Інтернет, в яку об’єднано 200 ПК.

У 2003 році підписана угода про співпрацю зі спілкою навчальних закладів «Економік» м. Кельци Республіки Польщі. Це відкрило великі можливості у подальшому розвитку туризму, дало змогу стажуватись викладачам і студентам за кордоном, брати участь у міжнародних проектах.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 13.10.2005 р. № 588 було організовано експериментальну роботу з підготовки викладачів до використання інформаційних технологій у навчально-виховному процесі. Реалізація програми експерименту сприяла всебічному розвитку особистості, ефективній організації навчально-виховного процесу, рівному доступу до якісної освіти всіх студентів.

З 2007 року функціонує перший в області комплекс «ЗОШ І – ІІ ст. № 24 – технологічний ліцей – Волинський коледж НУХТ». Це співробітництво посприяло організації допрофільного навчання та професійної підготовки учнів ліцею, надання випускникам профільних класів можливості вступу до коледжу на відповідні спеціальності без зовнішнього незалежного оцінювання, на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «кваліфікований робітник».

За результатами рейтингового оцінювання діяльності 13 коледжів і технікумів навчального комплексу Національного університету харчових технологій коледж виборов перше місце.

Волинський коледж НУХТ двічі ставав переможцем регіонального етапу конкурсу «Кращі товари та послуги Волині». Курси цільового призначення «Підприємець-початківець» (відкриття власної справи) та екскурсійні послуги «Таємниці луцьких підземель» принесли коледжу перемогу у номінації «Роботи та послуги, які виконуються або надаються у побутовій та виробничій сферах» у 2012, 2013 роках.

Вивчення міжнародного і кращого вітчизняного досвіду дало змогу організувати підготовку підприємців за короткотерміновими навчальними програмами. Основними принципами роботи курсів цільового призначення є використання гнучких модульних навчальних планів і програм, розроблених за методом інноваційно-модульного проектування; інтенсифікація навчального процесу за рахунок використання активних методів навчання та сучасних інформаційних технологій.

На замовлення Консульства Республіки Польща в Україні та за дорученням Волинської обласної державної адміністрації студенти і викладачі коледжу долучились до організації відзначення 70-ї річниці Волинської трагедії, обслуговуючи польських гостей. Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи висловила подяку дирекції Волинського коледжу НУХТ за практичну допомогу під час проведення цього заходу і робочого візиту Президента Республіки Польща Броніслава Коморовського на Волинь.

Змістовне навчання та цікаве дозвілля роблять незабутніми студентські роки, проведені в стінах Волинського коледжу НУХТ. Студентське життя насичене різноманітними культурно-просвітницькими, спортивними та благодійними заходами, подорожами. Очолює ці напрямки діяльності студентська рада коледжу та профспілкова організація, старости академічних груп.

Серед студентів коледжу є Чемпіони Європи та України з джиу-джитсу (Червонящий В., Крат М.), Чемпіон України з Кікбоксингу за версією WAKO (Пиляєва О.), призери Кубку України з фехтування на рапірах серед юніорів пам’яті В. Мурашова (Кучер Т.), Турніру зі змішаного рукопашного бою (Гребенюк В.).

Для студентів пільгових категорій та обдарованої молоді щорічно організовується оздоровлення та відпочинок на Чорному та Азовському морях, на озері Світязь, Карпатах (туристичний комплекс «Буковель»), санаторіях («Блакитна хвиля», «Чайка», «Пролісок» та ін.).

У 2011 році в коледжі створено Центр сприяння працевлаштуванню випускників. Щорічно значна кількість випускників коледжу продовжує навчання у Національному університеті харчових технологій за скороченими термінами на споріднених напрямах підготовки бакалаврів.

У навчальному закладі здійснюється підготовка фахівців на чотирьох відділеннях: «Харчових технологій», «Економіки і підприємництва», «Інформатики та комп’ютерної техніки» та «Готельно-туристичного обслуговування».

Відділення «Харчових технологій» – одне із провідних відділень області з підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» із спеціальності «Харчові технології» та за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник» із професій «Офіціант; бармен», «Кухар», «Майстер ресторанного обслуговування».

Останнім часом на ринку праці все більшої популярності набувають фахівці економічного профілю. На кожному підприємстві харчової промисловості є економічні служби, тому потреба у фахівцях за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» із спеціальностей «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» зі знанням особливостей технології виробництва харчових продуктів є досить великою. За освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник» здійснюється підготовка з професій: «Касир торговельного залу; оператор комп’ютерного набору», «Касир (у банку)».

Відділення «Економіки і підприємництва» готує висококваліфікованих фахівців економічного профілю з 1999 року. Створення навчально-тренувальної фірми «Волинь», в основу роботи якої була покладена модельна форма навчання за технологіями консультативної програми «TRANSFORM» (Німеччина) посприяло тому, що випускники відділення є конкурентно спроможними фахівцями, які володіють фаховими знаннями, здобували безперервну комп’ютерну підготовку протягом усього періоду навчання.

Неможливо уявити сучасне виробництво без високого рівня комп’ютеризації всіх його ділянок. Оскільки харчова промисловість, до складу якої входить десятки тисяч підприємств, є однією з провідних в Україні, то впровадження новітніх інформаційних технологій та сучасних систем управління відбувається особливо інтенсивно. Для вирішення цих завдань потрібні фахівці за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» із спеціальностей «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерна інженерія» та за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник» з таких професій: «Електромеханік з ремонту і обслуговування лічильно- обчислювальних машин», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», підготовку яких здійснює відділення «Інформатики та комп’ютерної техніки».

Давні традиції, багаті природні та історико-культурні ресурси сприяють швидкому розвитку туристичної галузі Волині. Тому відділення «Готельно-туристичного обслуговування» здійснює підготовку студентів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» із спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» і «Туризм» та за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник» з професії «Агент з організації туризму; адміністратор», які на сучасному ринку праці є вкрай потрібними.

Сучасний ринок праці індустрії гостинності активно розвивається. Основним завданням фахівців, які працюють у сучасних закладах, є створення і впровадження новітніх прийомів роботи, постійним і ефективним контролем, удосконаленням форм і методів обслуговування, вивченням і впровадженням передового досвіду, нових технологій. Надаючи пакет послуг проживання в навчальній лабораторії «Хостел ВТ НУХТ», студенти виконують всі технологічні процеси: від резервування номерів до організації виїзду гостей.

У рамках співпраці з управлінням міжнародного співробітництва та туризму Луцької міської ради студенти відділення беруть активну участь у відкритті туристичного сезону в місті Луцьку.

Випускники Волинського коледжу Національного університету харчових технологій успішно працюють на різних підприємствах харчової промисловості Волинської області, на підприємствах оптової та роздрібненої торгівлі, мають власні комерційні підприємства.

ДОЗВІЛЛЯ:

У Волинському коледжі НУХТ створені всі умови для виховання людини з широким кругозором і належними моральними якостями.

Дозвіллям та студентським життям активно займається студентське самоврядування. Студенти і учні проводять  урочисті заходи до знаменних  і пам’ятних дат, відвідують театри, картинні галереї, концерти класичної музики. Практикуються спільні виховні заходи із Волинською обласною науковою бібліотекою ім. Олени Пчілки, краєзнавчим музеєм, зустрічі з письменниками, діячами науки і мистецтва, учасниками АТО. Проводяться  краєзнавчі екскурсії по музеях, пам’ятках архітектури міста і області.

Студентський профспілковий комітет працює над тим, щоб студентське дозвілля було цікавим і насиченим. Для молоді організовуються вечори відпочинку, дискотеки у клубах міста, туристичні екскурсії по Україні, у Республіку Білорусь. Щорічно здійснюються  оздоровчі поїздки пільгових категорій та обдарованої молоді на озеро Світязь, в Карпати, санаторії («Пролісок», «Блакитна хвиля») .

Гармонійному розвитку молоді сприяє діяльність 22 предметних гуртків, 6 спортивних секцій, вокального і танцювального гуртків.

Щорічно впродовж 5-ти років учасники гуртка «Художньої вишивки» беруть участь у  Всеукраїнських фестивалях вишитих рушників «Вишиті обереги  єднання» до Дня Матері. Учасники гуртка  не тільки створюють колекції власного одягу, але й демонструють його під час різноманітних загальноміських заходів.

Учасники  художньої  самодіяльності коледжу впродовж трьох років  є переможцями обласного конкурсу української патріотичної пісні “Срібні  дзвіночки” серед учнів ПТНЗ, а також переможцями всеукраїнських конкурсів:

 - у Міжрегіональному  конкурсі «День  Європи-2013» (м. Київ) команда коледжу отримала перемогу в номінації «За краще  представлення  країни», нагороджена дипломом та кришталевою стелою;

- на Всесвітньому дні туризму у Києві  у 2013 році учні і студенти коледжу вибороли  1 місце  у кулінарному конкурсі "Трофей туриста" та 2 місце у кулінарному конкурсі "Рибна юшка".

     У 2015 році учень Михайло Кліш гр.№50 професія «Кухар» виборов ІІІ місце у першому міському фестивалі-конкурсі  патріотичної пісні  та поезії «Україна- це ми!

Коледж має позитивний досвід в організації роботи спортивних заходів. Проводяться студентські спартакіади, "дні здоров’я", спортивні змагання. Команди коледжу є неодноразовими чемпіонами у міських, обласних, всеукраїнських спартакіадах.

В навчальному закладі функціонує волонтерський загін, учасники якого надають допомогу пенсіонерам, які працювали у Волинському коледжі НУХТ, беруть участь  у доброчинних акціях, тісно співпрацюють з Мальтійською службою, надають допомогу  дітям-сиротам, інвалідам, людям похилого віку, організовують для них святкові заходи, подарунки до Дня святого Миколая, Нового року, Воскресіння Христового. Учасники студентського театру тіней "По ту сторону" неодноразово виступали на міській сцені з власними постановками з метою збору коштів бійцям на схід. Проведено доброчинні акції «Миколай про тебе не забуде», «Подаруй дитині іграшку», «Подаруй радість  життя онкохворим дітям», «Від серця до серця», «Одягни армію! Скоро зима», «Допоможи  солдату», «Хвиля доброти» , «Напиши листа солдату». Члени студради відвідували  воїнів, які перебувають на лікуванні  у Луцькому  військовому госпіталі.

Активну волонтерську діяльність учнів і студентів коледжу неодноразово було відзначено подякою обласного управлінням освіти і науки Волинської облдержадміністрації.          

У Волинському коледжі НУХТ створені необхідні умови для підготовки висококваліфікованих фахівців і творчого розвитку особистості відповідно до їх здібностей і власних інтересів.