Володимир-Волинське вище професійне училище

РЕГІОН Волинська область

АДРЕСА 44700, м.Володимир-Волинський, вул..Д.Галицького 10

ТЕЛЕФОН (03342)2-33-59

EMAIL vol.vpu@gmail.com

ВЕБ vvvpu.com.ua

ГАЛУЗІ

   - Сільське господарство

   - Загальні для всіх галузей економіки

   - Будівельних, ремонтних і ремонтно-будівельних робіт

   - Швейне виробництво

   - Автомобільного транспорту

   - Деревообробного виробництва

   - Торговельно-комерційної діяльності

Всього: 515 учнів

 

ОБСЯГИ НАБОРУ (регіональне замовлення):

   - Тракторист-машиніст с/г виробництва (категорії А1, А2, В1), слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій автотранспортних засобів (категорії В, С) – 28 учнів

   - Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, водій автотранспортних засобів категорії «С» - 53 учні

   - Маляр, штукатур – 28 учнів

   - Кравець – 28 учнів

   - Оператор комп’ютерного набору, касир торговельного залу – 28 учнів

   - Продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів –
25 учнів

   - Оператор на автоматичних та напіавтоматичних лініях у дерево обробленні – 25 учнів

   - Молодший спеціаліст «Швейне виробництво» - 15 учнів

   - Молодший спеціаліст «Монтаж, обслуговування та ремонт агротехнічних установок в агропромисловому комплексі» - 15 учнів

Всього: 245 учнів

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД:

Дата народження Володимир-Волинського вищого професійного училища – 1 листопада 1954 року, коли воно з контингентом 300 учнів розпочало свій навчальний рік, як технічне училище №3 на базі сільського господарства за Постановою Ради Міністрів колишнього СРСР. Тоді, в далекому нині 1954 році, училище готувало робітників лише з трьох професій: механіків для ферм та відділень, нормувальників МТС та електромеханіків. Першим директором був призначений 45-ти річний Владислав Антонович Кужель, який був неперевершеним педагогом і чудовою людиною.

За наказом начальника Львівського облуправління з профтехосвіти від 19 серпня 1963 року Володимир-Волинське ТУ №3 було реорганізоване в міське професійно-технічне училище № 37. До навчання приступило 24 групи майбутніх спеціалістів: 8 автомеханіків, 5 слюсарів, 2 електрорадіомеханіки, 8 електромонтерів і одна група слюсарів – електромонтажників. Загальна кількість понад 650 учнів. У ролі базовика виступає Комітет Держводгоспу УРСР зі своїми трестами і весь 1963/64 навчальний рік училище завозило трактори, землерийну техніку, електроустаткування і газове устаткування для обладнання майстерень, лабораторій.

Новий 1966/67 навальний рік розпочав другий директор училища Михайло Несторович Хом’юк. Під керівництвом другого директора вже в жовтні 1967 року було здано в дію новий навчальний корпус.

1974 року училище виповнилось 20 років. На цей час було побудовано два навчальні корпуси, здобуто високу відзнаку в республіканському соцзмаганні. Учні навчального закладу почали здобувати середню освіту.

За високі здобутки в роботі училище неодноразово виходило переможцем у всесоюзних, республіканських, обласних змаганнях як кращий навчальний заклад в системі профтехосвіти. У цьому велика заслуга директора М.Н. Хом’юка, заслуженого працівника профтехосвіти Української РСР.

Йдучи на заслужений відпочинок 1 листопада 1994 року, Михайло Нестерович Хом’юк передає керівництво третьому директору училища Володимиру Анатолійовичу Смоляру.

У 2003 році наказом Міністерства освіти і науки України № 189 Володимир-Волинське ПТУ №3 реорганізоване у Володимир-Волинське вище професійне училище.

Запроваджено ступеневу підготовку фахівців за етапами: кваліфікований робітник – молодший спеціаліст-бакалавр-спеціаліст.

Училище проходить державну акредитацію на право підготовки молодших спеціалістів з двох спеціальностей: швейне виробництво; електрифікація і автоматизація сільського господарства.

З початку 2007 року Володимир-Волинське ВПУ входить у навчально-наукові виробничі комплекси університетів:

   - Київський національний університет технологій та дизайну;

   - Хмельницький національний університет;

   - Львівський державний аграрний університет.

За роки свого існування училище підготовило біля 20 тисяч кваліфікованих робітників.

Понад 90% випускників училища працюють за отриманою в училищі професією, щорічно 4-5% поповнюють студентські лави вищих навчальних закладів.

Показником творчої праці колективу є його високий рейтинг в обласних конкурсах, виставках, олімпіадах. Щорічно в обласному конкурсі «ПТНЗ року», методичній виставці «Творчі сходинки педагогів Волині» училище виборює призові місця.

Педагогічний колектив Володимир-Волинського вищого професійного училища впевнено дивиться в майбутнє, бо працюють тут небайдужі, талановиті, закохані в свою справу люди. Саме їх невичерпна любов до дітей, педагогічна мудрість і далекоглядність, творче використання прогресивних педагогічних ідей і технологій забезпечить підготовку духовно багатих, високоосвічених фахівців, здатних підносити економічний рівень нашої держави.

УМОВИ ВСТУПУ:

1. Прийом до Володимир-Волинського ВПУ на ІІ ступінь Професійно-технічної освіти проводиться шляхом конкурсного відбору за результатами вступних випробувань та середнього балу атестата про повну загальну середню освіту або свідоцтво про базову загальну середню освіту.

Встановлюється рейтинговий список вступників за сумою балів отриманих на вступних випробуваннях та середнього балу атестата про повну загальну середню освіту або свідоцтв про базову загальну середню освіту.

2. Вступні випробування можуть проводитися поетапно протягом усього періоду прийому документів.

3. Учні училища, які успішно закінчили другий ступінь професійно-технічної освіти і пройшли вступні випробування, зараховуються на третій ступінь на основі конкурсного відбору.

4. Випускники інших професійно-технічних навчальних закладів, робітники, особи з числа незайнятого населення, які завершили навчання на другому ступені і мають відповідний рівень кваліфікації з відповідної професії та повну загальну середню освіту, приймаються до училища шляхом зарахування на третій ступінь професійно-технічної освіти на основі вступних випробувань і конкурсного відбору 

5. Зарахування осіб на третій ступінь здійснюється без надання вступникам сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.

Прийом слухачів на перепідготовку або підвищення кваліфікації здійснюється шляхом проведення вхідного контролю знань, умінь та навичок відповідно до статті 14 Закону України «Про професійно-технічну освіту».

6. Особи, які без поважних причин не з'явилися на вступні випробування у зазначений за розкладом час або отримали незадовільні результати по вступних випробуваннях, до участі у наступних етапах конкурсного відбору  не допускаються.

ЗАРАХУВАННЯ:

 1. Зараховуються до училища поза конкурсом:

  - особи, яким відповідно до Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” надано таке право;

   - діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи з їх числа віком від 18 до 23 років, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1994 року № 226 ”Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування” (зі змінами);

  - інваліди I та II груп та діти-інваліди віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраним напрямом (спеціальністю), відповідно до Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”;

 - особи, яким відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право, в тому числі, громадянам, віднесеним до категорії 3 – за умови одержання позитивних оцінок на вступних випробуваннях;

 - особи, яким відповідно до Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” надане таке право;

- діти, чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах, при вступі на навчання за гірничими спеціальностями і професіями, відповідно до Указу Президента України від 19 травня 1999 року № 524 “Про державну допомогу дітям, які вчаться за гірничими спеціальностями і чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах”.

   - діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків, на місця, забезпечені державним замовленням. Вступники у цьому разі подають відповідний документ про те, що батько (мати) визнані такими, що загинули під час виконання службових обов'язків, відповідно до Указу Президента України від 21.02.2002 № 157 «Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді»;

2. Першочергово зараховуються за інших рівних умов:

   - діти із багатодітних сімей, які мають п’ятьох і більше дітей, відповідно до Указу Президента України від 12.09.2007 № 849 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року «Про основні напрями фінансового забезпечення заходів щодо підвищення життєвого рівня населення у 2008 році»;

   - випускники загальноосвітнього навчального закладу III ступеня, нагороджені золотою (срібною) медаллю;

   - випускники загальноосвітнього навчального закладу II ступеня, які мають Свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою;

  - учасники міжнародних, завершального етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів з дисциплін за умови, якщо вони вступають за професіями (спеціальностями), для яких вищезазначені дисципліни є профільними;

  - випускники професійно-технічних навчальних закладів, які отримали дипломи кваліфікованого робітника з відзнакою і вступають до професійно-технічного навчального закладу третього атестаційного рівня за відповідними професіями (спеціальностями);

  - особи, які вступають до професійно-технічного навчального закладу за цільовим направленням на навчання.

Право на пільгове зарахування надається за інших рівних умов за черговістю, визначеною вище.

3. Не пізніше ніж через 5 днів після закінчення конкурсного  відбору приймальна комісія приймає рішення, оформляє протокол та оголошує осіб, що можуть бути зараховані на навчання до училища.

4. У разі оскарження результатів конкурсного відбору вступник у триденний термін після їх оголошення подає відповідну заяву на ім'я голови приймальної комісії.

5. Для розгляду  скарг по результатах вступу в училище утворена апеляційна комісія. При розгляді  апеляцій додаткове опитування вступників не допускається.

6. Зарахування до професійно-технічного навчального закладу здійснюється наказом директора.

7. Після конкурсного відбору зарахування до училища може супроводжуватись укладанням договору між навчальним закладом, замовником робітничих кадрів (підприємством, організацією тощо) і випускником (для неповнолітніх – його батьками) про навчання та подальше працевлаштування. Зарахування здійснюється як у межах державного замовлення, так і понад його обсяг у межах ліцензованого обсягу.

 

ДОЗВІЛЛЯ:

Найголовнішим завданням освіти ХХІ століття є виховання творчої особистості. Адже талант і творча обдарованість стають нині запорукою інтенсивного економічного розвитку країни і сприятливим чинником національного престижу. Як доводить життєвий досвід, висококваліфікованого робітника – інтелектуала з високим рівнем розвитку творчих здібностей не можна замінити ніким і нічим .

Це добре розуміє як педагогічний колектив Володимир – Волинського вищого професійного училища, так і ми учні.

Для цього в нашому  училищі створено і діє 30 гуртків за різними напрямами: технічна творчість, предметні гуртки, спортивні секції та гуртки декоративно – ужиткового мистецтва. Крім того, активно працюють правовий клуб «Феміда», історичний гурток «Пошук» на базі училищного етнографічного музею, психологічний клуб «Імідж», євроклуб «Модерн».

До занять у цих гуртках залучено більше 85% учнів.

Гурткова робота сприяє виявленню та розвитку інтересів і нахилів учнів до науки, техніки, мистецтва, спорту, поглибленню знань програмового матеріалу.

Особливе виховне, пізнавальне й практичне значення мають гуртки технічної творчості. Тут ми навчаємося певному видові діяльності, виготовляємо речі, прилади, які реалізуються з благодійною метою, застосовуються у навчальному процесі, у побуті.

Так, члени гуртка «Електрозварник» виконують замовлення з виготовлення таких ужиткових речей як мангали, декоративні підставки та кашпо для квітів, секції загорож, тощо.

Роботи гуртківців щороку експонуються в центрі технічної творчості, і вже два роки поспіль їх високо оцінюють на Всеукраїнській виставці – конкурсі науково – технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно».

Важливе місце в нашому учнівському дозвіллі займають гуртки художньої самодіяльності. Їх цінність полягає в тому, що ми пізнаємо усну народну творчість, історію написання пісні, мистецтво зближує нас на сцені, пробуджує почуття відповідальності, колективне переживання за творчі успіхи. Ми, учні, мають змогу проявити творчість, розумно провести вільний час, поспілкуватись у невимушеній доброзичливій обстановці. Досвід переконує, що учасники художньої самодіяльності краще розуміють і відчувають красу природи, людські стосунки, вони життєрадісніші й доброзичливіші в колективі.

Особливою нашою гордістю є аматорський хор «Джерело», який у липні 2013 року підтвердив звання народного. У хоровому колективі 56 учасників: основу хору складають педагогічні працівники, їх доповнює учнівський колектив. Спільна мистецька праця об’єднує педагогів та вихованців у неординарний творчий колектив, репертуар якого є окрасою кожного концерту як в училищі, так і у місті.

Працює фольклорний колектив «Криниченька», переможець минулорічного обласного конкурсу фольклорних колективів, бажаний гість усіх народознавчих конкурсів і свят, що відбуваються на теренах міста та району, але найголовніше – наші учні черпають цілющу воду духовності із дзвінких народних джерел.

З року в рік удосконалює свою майстерність танцювальний колектив «Веселка».

Утверджує засади здорового способу життя, веде активну просвітницьку профорієнтаційну роботу агітаційно – просвітницький гурт «ПРОФІ», в арсеналі якого програми «Робітник – це звучить гордо», «Молодь за здоровий спосіб життя», «Ми вибираємо майбутнє».

Щорічно наші звітні концерти викликають захоплені оплески журі та глядачів, і немала кількість концертних номерів представили училище на святі профтехосвіти області та постійно беруть участь у мистецьких заходах нашого міста.

Великою популярністю серед учнів користуються гуртки, які мають практичне значення в житті молодої людини. Це гуртки декоративно – ужиткового мистецтва: «Креатив» і «Дивосвіт» (на базі гуртожитку).

І вже багато років поспіль наші талановиті діти є призерами конкурсу «Таланти ІІІ тисячоліття», «Святвечір»

У нашому училищі питанню виховання фізичної культури надається особливого значення. Про пріоритетне ставлення до здоров’я учнів йдеться і в програмі «ВПУ – школа сприяння здоров’ю», реалізація якої триватиме до 2018 року.

Працюють секції з міні – футболу, волейболу, баскетболу (для юнаків та дівчат), туристичний гурток, гурток з шахів та шашок.

Восени 2013 року збулася заповітна мрія історичного гуртка «Пошук» - державну реєстрацію отримав історичний музей, у якому представлено більш 300 надзвичайно цікавих експонатів. За час, відколи працює наш музей, його відвідали усі групи училища, учні міських шкіл, члени шкільних історичних гуртків. І найголовніше – наші учні долучаються до скарбів національної духовності та матеріальної культури, вчаться берегти історичну спадщину українського народу.

В гуртожитку училища працює психологічний клуб «Імідж», в якому юнаки та дівчата вчаться пізнавати самих себе, будувати міжособистісні стосунки на принципах толерантності, гуманізму, взаємоповаги.

Порівняно новою формою виховної роботи є діяльність Євроклубів. Слід відзначити, що формування в учнів загальноєвропейського світогляду, поглиблення знань із всесвітньої історії, світової культури, іноземної мови – речі, без яких сьогодні неможливо уявити модель випускника професійно – технічного навчального закладу.